Startowa
Archiwum
Galeria
MiniSklepik
Kalendarium
Kontakt
F0RUM
pl.rec.muzyka.folk
FKC na Facebooku
Ostatnie 5 z forum...
1: FKC jeszcze powstanie z popiołów by gravisrs
2: Nowy właściciel pałacu chce FCK! by gravisrs
3: Nowy właściciel pałacu chce FCK! by gravisrs
4: Pałac kupił warszawski hotelarz by gravisrs
5: Odp:dalsze dzieje festiwalu by gravisrs

show last 4hrs - 24hrs
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Shout It!


You must be a registered user to shout!
Get your account here!
Hosting is...
Startowa arrow F0RUM 21.01.2021, 20:32
MamboBoard Forum  
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»
harmeen
Użytkownik

Fresh Boarder
Posty: 1
graphgraph
Oklaski: -1  
Odp:dalsze dzieje festiwalu 2010 - 2010/05/09 22:42 a ma ktoś jakieś info na temat zapisów na warsztaty taneczne? niby miały ruszyć w kwietniu/maju, natomiast na stronie gminy nic nie ma... w ogóle żadnej strony, nic, tylko ta szczątkowa wiadomość i wywiad na folk24. miło by było wiedzieć, czy mam się urywać z praktyk, a biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty, byłoby jeszcze milej dowiedzieć się czegoś konkretnego.
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
M.0909
Użytkownik

Fresh Boarder
Posty: 3
graphgraph
Oklaski: 0  
Odp:dalsze dzieje festiwalu - 2010/07/08 10:55 Wiecie, co, dla mnie to jest śmieszne, FKC był największą imprezą u nas gdzie zjeżdżali się ludzie z całej polski. Wszyscy, którzy mieli okazje uczestniczyć w tym wydarzeniu żałują że z roku na rok dostajemy tą samą informację " może za rok" , w następnym roku będzie ta sam śpiewka aż w końcu się z mobilizują zrobią a ludzie nie przyjadą bo ile można czekać. Na jakieś drobne imprezki, które moim zdaniem nie przyciągają większej liczby ludzi to maja kasę ale na to by zrobić festiwal to już niestety brak funduszy. Moim zdaniem to jest tylko i wyłącznie wykręt. Z tego co zauważyłam to Festiwal został zamieniony na warsztaty. Na to, to mają fundusze ;/ heh

Edytowany przez: M.0909, w: 2010/07/08 10:56
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
M.0909
Użytkownik

Fresh Boarder
Posty: 3
graphgraph
Oklaski: 0  
Odp:dalsze dzieje festiwalu - 2010/07/08 12:36 Jak donosza najnowsze źródła FKC został zlikwidowany na zawsze
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
gravisrs
Użytkownik

Senior Boarder
Posty: 13
graph
Oklaski: 1  
Odp:dalsze dzieje festiwalu - 2010/07/08 23:07 Myślę, że wiele czynników zadecydowało o likwidacji FCK. jestem ciekaw co przeważyło:


1. Brak kasy ? - na inne imprezy dotacje są, sponsorzy też zawsze się znaleźli. Problem w tym, że budżet musiał być zebrany a priori - tzn GOK raczki musiał najpierw wyłożyć kasę na zespoły i organizację by potem ewentualnie liczyć zysk od sponsorów. Chyba że to jakoś inaczej się odbywało. Nie sądze jednak by był to istotny powód.

2. Brak zainteresowania? - trochę w tym prawdy może być. Celtowie na nasze ziemie nie dotarli, zatrzymali się na Śląsku i Małopolsce, a potomkowie szkotów sprowadzonych przez Paca prawdopodobnie rozjechali się po świecie. Festiwal miał charakter zdecydowanie przyjezdny niż lokalny, ale jednak zainteresowanie było z roku na rok coraz większe!

3. Brak kultury? - co roku zostawialiśmy większe śmietnisko, ale też co roku było więcej ludzi do jego sprzątania. Uważam, że sanitariat, czystość i kultura uczestników z roku na rok była lepsza.

4. Protesty mieszkańców? - tym którym mógł festiwal ewentualnie przeszkadzać nieźle się obławiali stawiając straganiki z żywnością itp na drodze do lewiatana

5. Protesty kurii biskupiej? - Był sygnał, że festiwal zrzeszał "pogańskich" rodzimowierców (ponoć kilka takich kazań było wygłoszonych w kościele Przenajświętszej Trójcy). Przypomnę tylko, że kultura irlandzka ma bardzo głębokie korzenie chrześcijańskie. Nie wiem co o tym myśleć.

6. Wpieprzanie się Greenpeace na imprezę? - wiem, że bardzo negatywnym echem wśród władz lokalnych odbiły się happeningi Greenpeace, zwłaszcza kwesta i podpisy przeciw via Baltica. Pamiętam te podpisy w 2005. Teraz wiem, że ze strony zielonych to było zagranie poniżej pasa. W końcu to była impreza sponsorowana przez gminę.

7. Festiwal w Będzinie ? - impreza na południu Polski konkurencyjna nie tylko pod względem zapraszanych gości, ale i klimatem. Najgorsze, że jest on organizowany w podobnym terminie co Dowspuda (przynajmniej ta ostatnia) przez co mógł obniżyć nam frekwencję czy ilość zaproszonych gwiazd. Będzin mógł być jednym z powodów "upadku" FKC dowspudy, jednak z drugiej strony ostał się chociaż jeden klimatyczny coroczny festiwal...

FKC Dowspuda zostanie moim najlepszym kulturalnym wspomnieniem z mazur. Ruiny pałacu Paca będą mi zawsze kojarzyć się z rozśpiewanymi dowspudzkimi nocami..

..a tymczasem serdecznie zapraszam na Będzin. 27-29 sierpnia 2010. Informacje znajdziecie na stronie organizatora - zespołu Beltaine.

Edytowany przez: gravisrs, w: 2010/07/08 23:31
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
M.0909
Użytkownik

Fresh Boarder
Posty: 3
graphgraph
Oklaski: 0  
Odp:dalsze dzieje festiwalu - 2010/07/09 10:12 heh a może jednak dałoby się coś z tym zrobić? Naprawdę szkoda jest mi Festiwalu. Co roku ludzie tylko czekali aż ogłoszą dokładny termin? Może macie jakieś pomysły? gravisrs Festiwal w Będzinie fajnie, ale to nie to samo niestety ;/ Moim zdaniem gdyby ludzie się zorganizowali i wystosowali odpowiednie pisma do osób, które decydowały o Dowspudzie to może by coś to dało osiągnąć. Czym większe zainteresowanie tym lepsze skutki. Co do protestów mieszkańców z Raczek to chodziło o stare dewotki im to najbardziej przeszkadzało, ale do jasnej ch....y to były 3 dni w roku. Raczki zarabiały na tym i to sporo, lecz lepiej jest wydać pieniądze na jakieś warsztaty, dla lokalnych, bo na coś takiego ludzie z innych miast nie przyjadą. ehhh szkoda gadać ....
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
susanka
Użytkownik

Fresh Boarder
Posty: 1
graphgraph
Oklaski: 1  
Odp:dalsze dzieje festiwalu - 2010/09/14 08:59 W ostatnim czasie akcja-reaktywacja wyemigrowala na facebooka
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/Festiwal-Kultury-Celtyckiej-Dowspuda-reaktywacja/ 149486375072844?ref=ts

Mam nadzieje, ze uda nam sie Dowspude w 2011 albo chociaz 2012 urzadzic znowu.
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»
 

21 Stycznia 2021
Czwartek
godz 08:32
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.

Dawna strona FKC

Zostało...
0 wydarzen w najblizszym czasie...

Nowości
Popularne

Gościmy
Odwiedza nas 1 gość

Design by FKC

© 2021 FKC :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.